środa, 7 października 2015

Haydamaky, Maleńczuk i Makarewicz we wspólnym klipie


 

 

Premiera międzynarodowego klipu!

Ukraiński zespół Haydamaky oraz legendy polskiej i rosyjskiej sceny rockowej, Maciej Maleńczuk i Andriej Makarewicz nagrali pod koniec lipca tego roku antywojenny song „Tylko miłość zostawi cię przy życiu”.
(materiał z ukraińskiego TV)


Dziś kolejny etap polsko-ukraińsko-rosyjskich działań muzycznych, czyli premiera wideoklipu do tego utworu.

Przypomnijmy, że utwór powstał jako odpowiedź artystów na cierpienia zwyczajnych ludzi, cynizm i fałsz polityków oraz skomplikowaną i tragiczną sytuację, w jakiej znalazła się Ukraina ostatnim czasem.

Dlaczego muzycy z Polski, Ukrainy i Rosji postanowili wspólnie podjąć działania artystyczne? Jak mówią oni sami, ma to być refleksją nad skomplikowanymi relacjami w tym trójkącie.

Utwór, jak również już i wideoklip, odbiły się szerokim echem w przestrzeni publicznej, od wczoraj wieczorem niezależna rosyjska telewizja „ДОЖДЬ” (Deszcz) promuje w swoim kraju nowy obraz artystów.

„Tylko miłość zostawi cię przy życiu” to nie tylko sami muzycy, ale i zaangażowanie innych znakomitych postaci ukraińskich. Reżyserem klipu został uznany reżyser Wiktor Pryduvalov, zaś pojawiające się w klipie napisy to autorski projekt artystki Kateryny Brujewicz.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=gXrHRN0j23E&feature=youtu.be