środa, 29 stycznia 2014

Haydamaky w lutym ruszają w trasę koncertową po PolsceHaydamaky EUROMAIDAN TOUR 2014

Rockersi z nutą folku, czyli kijowska formacja Haydamaky w lutym wyrusza w trasę koncertową po Polsce. Zespół odwiedzi 8 miast w ramach „EUROMAIDAN TOUR 2014 – Nie zapominajcie o Ukrainie!!!”

19.02 Koluszki, klub Cztery Struny Świata
20.02 - Kraków, klub Kot Karola
21.02 – Legnica, klub Spiżarnia
22.02 - Zielona Góra, klub Piekarnia Cichej Kobiety
23.02 - Poznań, U Bazyla (wspólny koncert Dikanda+Haydamaky)
24.02 - Szczecin, RockerClub
25.02 - Wrocław, Łykend (Haydamaky+Nadija)
26.02 - Lublin, Czarna Owca

Od listopada do chwili obecnej Haydamaky aktywnie uczestniczą w wydarzeniach w Kijowie i innych ukraińskich miastach. Zagrali charytatywnie kilkanaście koncertów wspierających protestujących na ulicach obywateli (w Kijowie, Charkowie, Doniecku, ostatnio też na Euromajdanie Lublin), wystali w nocnych wartach dziesiątki godzin, brali udział w obronie kijowskiego Majdanu przed atakami sił specjalnych 11 grudnia 2013. Co można zrobić jeszcze? „Można przyjechać do Polski i pokazać, że chcemy być z Polską, z Europą i przypomnieć, że Ukraina nie chce zostać bez wsparcia swoich zachodnich sąsiadów” – mówi Oleksandr Jarmoła, lider grupy. „Liczymy na to, że na koncerty przyjdą nie tylko fani naszej twórczości, ale też ci, którzy chcą pokazać solidarność z naszym narodem. Chcemy zagrać dla nich z takimi emocjami, jak gramy przed naszymi rodakami na rewolucyjnych scenach”.
Oleksandr Jarmoła, który codziennie jest z protestującymi na Majdanie w Kijowie, chce nie tylko przekazać muzyczny message, ale też rozmawiać z ludźmi po koncercie, opowiedzieć o wielkiej społecznej niepokorze zmęczonych obecną władzą ludzi. Niezależnie od tego, jaki będzie scenariusz dalszych wydarzeń, na spotkaniu z zespołem warto rozmawiać.